Nynější koalici se podařilo dotáhnout do zdárného konce tendr na autobusovou dopravu za sedm miliard korun. Nedávno se však politici omlouvali za chyby na novém obchvatu Opočna, který stavební úřad uzavřel.

Nově dokončený obchvat Opočna na Rychnovsku.

Nově dokončený obchvat Opočna na Rychnovsku. | foto: Královéhradecký kraj

Týden před volbami do zastupitelstva Královéhradeckého kraje se přihodila pozoruhodná věc: největší favorit voleb hnutí ANO pochválil svého úhlavního rivala ODS. 

Stačila čtyři slova lídra dosud opozičního ANO Jaromíra Dědečka. „Práci Martina Červíčka hodnotím dobře,“ řekl byznysmen, patrně největší konkurent Červíčka v boji o hejtmanský post, když měl zhodnotit práci krajské vlády v dopravní oblasti.

Chvála je v některých dopravních aspektech skutečně na místě. Zrovna tak je však potřeba připomenout, že současný první náměstek hejtmana měl nástup do funkce velmi usnadněn.

Jeho předchůdce Karel Janeček (ČSSD) byl totiž téměř neviditelný, občas se mihl u stříhání pásky na opravené silnici a nejvíc byl nechtěně vidět, když jej odboráři od různých autobusových dopravců vyzvali k odstoupení. Policejní exprezident a muž velkých gest i obřích billboardů Martin Červíček je přesným opakem plachého Janečka.