Přerovští hokejisté se podle plánů města do dvou let dočkají nových šaten na zimním stadionu. Kompletní rekonstrukce za 24 milionů korun zahrnuje nejen kabiny, ale i jejich zázemí včetně nových rozvodů vody, kanalizace, elektřiny a vzduchotechniky.

Přerovští hokejisté včetně těch nejmenších se mají dočkat vylepšeného zázemí,...

Přerovští hokejisté včetně těch nejmenších se mají dočkat vylepšeného zázemí, mimo jiné nových šaten. | foto: prerov.eu

„Pokud se plány podaří naplnit, budou stavební práce zahájeny v dubnu roku 2022 s termínem dokončení do závěru července roku 2023. Samotná rekonstrukce bude probíhat mimo hokejovou sezonu,“ slíbil primátor Petr Měřínský.

Radnice již začala připravovat žádost o dotaci z Národní sportovní agentury.

„Maximální výše dotace je 70 procent uznatelných výdajů. Uděláme vše pro to, abychom na ni dosáhli,“ uvedla Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.

Součástí přerovského zimního stadionu je také městský hotel a chystané opravy vzájemně propojí některé dosud oddělené prostory. Změní se rovněž vnitřní dispozice tak, aby hokejisté měli mimo ledovou plochu lepší komfort.

„Například v prvním podlaží se původní sauna promění v místnost, kterou bude využívat hokejový klub. O patro výš má být zázemí pro trenéry, jehož součástí bude kancelář, zasedací místnost a sklad. Počítá se rovněž se stavebními úpravami stávajících hygienických zařízení,“ nastínila náměstkyně primátora Hana Mazochová.

Původní sauna bude sloužit jako strojovna a v prostorách zimního stadionu přibude nová vzduchotechnika a vytápění.