Společnost Dobrovský, která se soustředí na prodej knih, chce v Ústí nad Labem postavit bytový dům a vily. Zatím není jasné, kolik chce firma do staveb investovat, podle radního Pavla Tošovského (nez.) připravuje podklady pro žádost o stavební povolení. Řekl to dnes ČTK. Takzvaná Tower Dobrovský vznikne v ulici Předmostí, v místě, kde je dnes bar. Viladomy nahradí prázdné plochy po demolici zdevastovaných domů v ulici Na Nivách. Vyjádření společnosti ČTK shání.

Uzavření čtyřletého memoranda s firmou schválila v pátek rada města. Informovala o tom dnes mluvčí samosprávy Romana Macová. Primátor Petr Nedvědický (ANO) ČTK řekl, že jde o starší záležitost. „Memorandum bylo uzavřeno v minulém volebním období a teď se prodlužovalo,“ podotkl. Záměr firmy byl podle Nedvědického přerušen v době pandemie koronaviru. „Připravili několikero projektů, a protože tam byl problém s parkováním, tak se domluvil pronájem parkovacích míst pod Mariánskou skálou,“ řekl k uvažované výstavbě bytového domu primátor.

V devítipatrové budově má být několik desítek bytů. Ve spodních dvou patrech investor počítá s využitím prostorů pro podnikatele. „Stavební řízení ještě probíhá, takže je možné, že tam nastanou nějaké změny,“ uvedl Tošovský. K plánovaným viladomům radní řekl, že město přikoupilo od sousedního podniku pozemky, které budou obyvatelům domů sloužit jako zahrady.

Město zatím neví, jestli firma nabídne domy k pronájmu, nebo je prodá. „Oni na těch knihách vydělávají, tak chtějí finance využít pro dobré účely, a nějakým způsobem se jim Ústí líbí, což musíme využít,“ uzavřel radní.