V kladenské MŠ v ulici Pod Kuklíkem vznikají dva nové pavilony, původní byly ve špatném stavu. Práce v areálu školky začaly minulý rok a hotovo by mělo být letos v létě. Náklady dosáhnou kolem 65 milionů korun. Nové objekty umožní v budoucnu i další přístavbu, řekl ČTK náměstek kladenského primátora Přemysl Mužík (Volba pro Kladno).

Část dětí ze školky nyní navštěvuje dočasné odloučené pracoviště v kladenské Vrchlického ulici, část využívá dva další pavilony, které v areálu školky fungují. Byly obnovené už dříve, a to formou dřevostavby. Nyní budované objekty budou mít běžné zdi. „Protože je to zděné, tak nám to umožní v budoucnu udělat nástavbu,“ uvedl Mužík. Podle něj bude nástavba ve formě dřevostavby.

Dva původní pavilony nechalo město zbourat, protože nebyly technicky v pořádku. Nové stavby budou také energeticky úspornější. Součástí zakázky jsou též nové izolace, zateplení, kuchyňské vybavení, úprava hospodářského pavilonu a zajištění požární bezpečnosti.

MŠ v ulici Pod Kuklíkem je součástí ZŠ a MŠ Kladno Jiráskova. Kapacita školy podle výroční zprávy z roku 2020/2021 činí 270 míst, kapacita školky 100, poptávka rodičů je však vyšší.

Kladno zřizuje přes 20 mateřských škol s celkovou kapacitou kolem 2000 míst. Při zápisech se do školek běžně dostávají všechny tříleté děti, v případě dvouletých záleží na situaci v konkrétních školkách. Město má zhruba 70.000 obyvatel.