Krajská nemocnice v Krnově na Bruntálsku začala po několikaletých přípravách budovat přístavbu rehabilitačního oddělení. Jeho součástí bude respirium a parčík. Náklady na stavbu budou 55,7 milionu korun bez DPH a v plné výši je zaplatí Moravskoslezský kraj, který je zřizovatelem zdravotnického zařízení. Novinářům to dnes sdělil personální a marketingový náměstek Jiří Krušina.

Přístavba rehabilitace by měla být hotová za deset měsíců. Dělníci už začali s nezbytným kácením lesíku za budovou. „Samotné kácení části lesíku nás netěší, ale šlo o nevyužitou část areálu naší nemocnice. V těchto prostorách vznikne nejen přístavba rehabilitačního oddělení a respirium, ale také nový parčík se zelení,“ uvedla provozně-technická náměstkyně Alena Motlíčková.

Zdravotnické zařízení má nejen ambulantní rehabilitaci, ale také lůžkové rehabilitační oddělení, kde se zotavují pacienti z ortopedie, neurologie, plicního oddělení a dalších pracovišť. Díky přístavbě bude nemocnice moct zvýšit počet lůžek. „Vybudována v ní bude také nová vodoléčba, zázemí pro personál a také rehabilitační respirium. Pacienti tak budou moci být i v nepříznivém počasí v těsné blízkosti zeleně a otevřeného prostranství. V okolí vznikne rehabilitační parčík, který bude protkán stezkami, které doplní lavičky a venkovní cvičební prvky,“ uvedl ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Moravskoslezský kraj má letos v plánu do svých nemocnic investovat více než 700 milionů korun. „Celkově do krajských nemocnic letos z krajského rozpočtu vložíme 685 milionů korun na stavby a rekonstrukce, dalších 43 milionů přispějeme na pořízení moderních zdravotnických přístrojů. Nemocnice v Krnově je klíčovým poskytovatelem zdravotní péče v severní části našeho regionu. I do Krnova proto míří významná krajská podpora, aktuálně na rozšíření rehabilitace,“ uvedl hejtman Ivo Vondrák (dříve ANO).