Hned v sousedství brněnského Zetoru u Trnkovy ulice v Líšni nejspíš už v příštím roce vyroste na deseti tisících metrech čtverečních výrobní hala s velkými sklady. Stavbu plánuje výrobce reklamních stojanů a poutačů do výloh Agroup invest, který sídlí v areálu bývalé Zbrojovky a kvůli jeho přestavbě se musí přestěhovat.

ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Vizualizace CTP

„Plánovali jsme se přesunout k Zetoru, ale nakonec jsme našli už vybudovanou halu naproti nákupnímu centru Futurum na jihu Brna,“ líčí šéf firmy Martin Hasilík. 

Ze záměru stavět u Zetoru přesto neustoupil.

„Ještě zvažujeme, k čemu přesně novostavbu využijeme. Zda tam rozšíříme nějakou výrobu, nebo ji prodáme jako developerský projekt,“ sděluje Hasilík, jehož společnost vešla více ve známost v době jarní karantény, kdy vyráběla nedostatkové ochranné štíty.

Nová hala by se podle oznámení v záměru měla začít stavět v polovině příštího roku a hotová má být o rok později. Pracovat by v ní mohlo zhruba 150 lidí.

Kolem Zetoru je však ruch už nyní. Od loňska zde buduje developerská firma CTP, která od výrobce traktorů koupila již nevyužívané pozemky. Na nich rostou nové haly, které chce developer nabídnout jiným podnikům. 

„Aktuálně jsou rozestavěné čtyři, které budou dokončeny ještě letos,“ informuje Pavel Blažek z CTP s tím, že vše běží i navzdory koronavirové krizi podle harmonogramu.

První z oznámených firem, která se sem bude stěhovat, je Rohlík.cz. „O obsazení dalších hal v tuto chvíli jednáme s potenciálními zájemci z oblasti výzkumu a vývoje, výroby i e-shopů,“ říká Blažek. 

Podle poptávky na trhu se pak bude pokračovat v další výstavbě – celkově by mělo v osmi halách, jejichž dokončení je naplánováno do roku 2025, najít práci až 1 500 lidí.